Способи уникнення негативності впливу


 

Від того, як протікає, як організовано спілкування,

залежать результати предметної діяльності зайнятих нею людей.

Академік О.О. Бодальов

У всіх областях людського спілкування немає правих і винуватих, хороших і поганих. Є лише люди з відповідними і невідповідними типами особистості, або інформаційного метаболізму. Крім того, є люди з більш урівноваженою психікою. Це ті, яким повезло, які виросли, живуть і працюють серед людей з відповідними типами ІМ. І є люди з менш урівноваженою психікою. Це ті, яким не повезло , тому що їх оточення утворене з людей з невідповідними, непідходящими типами ІМ, і його вплив деструктивний [3].

Способів уникнення є декілька. 1. Перевести розмову на більш нейтральний аспект. 2. Мати поруч дуала, який захистить і втішить. 3. Послати на переговори посередника, яким може бути дуал (підзамовний Вашого контролера), “замовник” (дуалВашого контролера) або Ваш “підзамовний” (нейтралізатор Вашого контролера та Супер Его Вашого Замовника.). 4. Піти “випустити пару” на своїх залежних тощо.

 

 

Висновки

o Звичайно, багатство психіки не зводиться до інформаційного обміну. В той же час в останні десятиліття визріває думка, що саме інформаційні взаємодії є однією з необхідних і фундаментальних передумов існування людини, найважливішою умовою її функціонування як представника природи і як суспільної істоти, що створила ноосферу, продовжує її розвивати і що живе в ній ].

o І марно деякі філософи вважають, що "проблема типології особистості як активного суб'єкта суспільних стосунків на підставах взаємозв'язку між фізичними, психічними і соціальними ознаками знаходиться у стадії розробки". Вже давно час знати, що така типологія є. Тим паче, що прояв і дієвість цього психологічного факту так приголомшують своєю очевидністю, що він не потребує ніякої аргументації.

Питання для самоконтролю та обговорення

1. Як Ви розумієте, що таке соціальне замовлення та чи можна його уникнути? Так, ні – чому?

2. Який напрямокмає потік інформації в такій бесіді?

3. Хто кого чує, а хто – ні? Хто кого цінить, поважає?

4. Хто розуміє свій вплив і користується цим, а хто у разі (коли урветься терпець!) конфлікту справляє враження єдиного винного?

5. Чому ці співрозмовники мають такі назви?

6. Яка пара нерівноправних співрозмовників здається досить дружелюбною?

7. Яка різниця у слабких функціях, що задіяні в цих різних парах?

8. Що відбувається з людиною під “наглядом” ревізора? Яке це справляє враження в свою чергу на нього?


Тема 12



Дата добавления: 2022-05-27; просмотров: 102;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.