Розробка конструкцій РУ ГЕС


 

Розробку конструкції РУ починають після того, як повністю визначена схема електричних з’єднань, вибрані електричні апарати (вимикачі, роз’єднувачі, вимірювальні трансформатори, розрядники) і провідники зв'язку. В обсяг розробки конструкції РУ входять:

· вибір типу конструкції РУ;

· вибір типу внутрішнього компонування електрообладнання;

· ескізна розробка компонування комірок;

· розробка схеми заповнення РУ.

В сучасних умовах немає необхідності підходити до розробки конструкції кожної РУ як до проектування оригінального нового об'єкта у всіх його деталях. Проектними організаціями розроблені типові конструкції РУ стосовно основних електричних схем, які в даний час застосовують на електричних станціях.

Загальні принципи виконання відкритих РУ 35 кВ і вище наступні. Електричні апарати РУ розташовують, звичайно, на горизонтальній площині, а з’єднувальні шини – в один чи кілька ярусів. Обладнання одного приєднання займає горизонтальну смугу, яку називають коміркою. Ніяких роздільних перегородок між обладнанням різних приєднань чи у межах одного приєднання, як правило, не передбачають.

Надійність відкритих РУ досягається дотриманням достатніх ізоляційних відстаней між струмопровідними частинами різних фаз і між струмопровідними і заземленими частинами . Для жорстких шин ці відстані повинні бути не менше нормованих значень, зазначених у табл. 3.6.

Безпеку обслуговування забезпечують розташуванням струмопровідних частин на досить великій висоті: нижній край фарфору ізоляторів апаратів повинен бути розташований над рівнем землі на висоті не менше 2,5 м, а струмопровідні частини на висоті не менше нормованих значень Г (табл. 3.6). Якщо за умовами компонування чи монтажу ці вимоги не можуть бути виконані, то установлюють внутрішні огорожі висотою 1,6 м. Відстань по горизонталі від струмопровідних частин чи елементів ізоляції до внутрішньої огорожі повинна бути не менше нормованого значення Б.

Устаткування різних приєднань розташовують на відстані не менше нормованого значення Д, чим забезпечують можливість безпечного ремонту обладнання даного приєднання при невимкнутих сусідніх. Для зручності обслуговування передбачають проїзд уздовж ряду вимикачів. Габарити проїзду повинні бути не менше 4 м по ширині і висоті.

 

Таблиця 3.6. Найменша відстань від струмопроводів до різних елементів РУ

 

При компонуванні РУ велику роль відіграє число рядів розміщення вимикачів, кількість ярусів розташування шин, тип роз'єднувачів. При переході з однорядного розташування вимикачів на дворядне і трирядне ширина РУ зростає, а довжина зменшується. Зі збільшенням числа ярусів шин росте висота порталів, що підтримують ошинування, і знижується надійність РУ. Далі будуть розглянуті конструкції РУ з використанням опорних роз'єднувачів для різних схем електричних з'єднань.

Закрита РУ з двома системами збірних шин. РУ напругою 35 кВ найчастіше виконують закритими (рис. 3.14). Комірки закритої РУ розташовують, як правило, в один ряд з виводом усіх приєднань на один бік, убік повітряних ЛЕП. Тому електричні зв'язки до трансформаторів перекидають над будівлею РУ.

 

Рис. 3.14. Закрита РУ 35 кВ з двома системами збірних шин

 

Відкрита РУ з двома робочими системами збірних шин та обхідною системою шин. Для схеми з двома основними і третьою обхідною системами шин для напруг 110…220 кВ розроблене типове компонування, представлене на рис. 3.15. Типове компонування передбачає можливість установки повітряних, масляних чи елегазових вимикачів різних типів. Усі вимикачі розміщені в один ряд.

 

Рис. 3.15. Компонування типових відкритих РУ 110…220 кВ з двома системами збірних шин і однією обхідною

(а – перетин і план комірки; б – однолінійна схема комірки)

 

Відкрита РУ з трьома вимикачами на два приєднання. Відкрита РУ, виконана за схемою з трьома вимикачами на два приєднання (схема 3/2), має велике число варіантів компонувань. Розроблено компонування з однорядним, дворядним, трирядним і чотирирядним розташуванням комірок.

На рис 3.16 приведене типове компонування відкритої РУ 330…750 кВ, розроблене для трирядного розташування вимикачів. Компонування з установкою вимикачів у три ряди найпростіше і наочне. Розміщення обладнання відповідає звичайному виду зображення полуторної схеми на кресленні (рис. 3.16,а).

 

Рис. 3.16. Відкрита РУ з трьома вимикачами на два приєднання і трирядним розташуванням вимикачів

(а – однолінійна схема РУ; б – перетин і план РУ)

 

Відкрита РУ схеми шестикутника. У відкритої РУ виконаної за схемою багатокутника вимикачі можуть бути розташовані в один і два ряди. При однорядному компонуванні вимикачів (рис. 3.17) сполучні шини утворюють зиґзаґоподібний контур. Поздовжні ділянки сполучних шин виконують гнучкими проводами і кріплять за допомогою шинних порталів. До них підводять лінійні і трансформаторні приєднання. Сусідні апарати з'єднують жорсткими шинами.

 

Рис. 3.17. Компонування відкритої РУ, виконаної по схемі шестикутника з розміщенням вимикачів в один ряд

 

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1029;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.