Головний трансформатор


Тип – ТЦ –250000/110 – 1 компл. ТДЦ – 250000 /330 – 1 компл.

Потужність – 250 МВА;Напруга – 13,8 / 110 кВ; 13,8 / 330 кВ.

ОРУ-330 кВ; ОРУ-110 кВ

 

ВИСНОВКИ

 

Гідроенергетика відіграє надзвичайно велику роль у забезпеченні стабільної роботи енергосистеми і має велике соціально-економічне значення для держави. Розвиток гідроенергетики значно підвищить рівень управління енергосистемою і дозволить найбільш економічно вирішити питання приведення його до якісно нового рівня, що відповідає світовим та європейським стандартам і, як наслідок, забезпечить можливість інтеграції енергосистеми України з Європейським енергетичним об’єднанням. В умовах дефіциту енергоносіїв, а також гострої нестачі маневрених потужностей, необхідно раціонально використовувати існуючі гідроресурси. Основними напрямками подальшого розвитку гідроенергетики мають бути реконструкція і відновлення існуючих великих і малих ГЕС, завершення будівництва перших черг великих ГАЕС, а також будівництво гідроелектростанцій, перш за все в басейнах річок Тиси і верхнього Дністра, спорудження яких дозволить вирішити не лише енергетичні завдання, а й цілий комплекс природоохоронних і народногосподарських проблем.

Дотримуючись стратегічного принципу про те, що енергетика України не може бути орієнтована на який-небудь один магістральний вид енергії, а повинна розвиватись у гармонійному поєднанні декількох власних джерел, спроможних стратегічно впливати на енергозабезпечення країни, вважаю потрібним відзначити, що черговість реалізації заходів у енергетиці повинна визначатись на базі аналізу альтернатив, що грунтуються на опрацьованих та узгоджених матеріалах. Запропонована програма основних заходів дозволяє до 2030 р. збільшити маневрені потужності в ОЕС до 16 – 20% від загальної потужності електростанцій у залежності від прийнятих прогнозів, що дозволить практично цілком перебрати на себе регулюючі функції в енергосистемі.

Україна має запаси гідроресурсів, яких достатньо для вирішення завдань стратегії до 2030 р. Такі особливості гідроенергетики як маневреність, безпаливність, оновлюваність, менший вплив на середовище, комплексність дають їй більший спектр функціональної участі у роботі енергосистеми, у забезпеченні якості електроенергії, зниження її паливної складової при максимальній економічній ефективності.

В Україні при загальній потужності ГЕС 4,7 млн кВт освоєно 60 % економічно ефективного потенціалу. Потужність ГАЕС складає 0,23 млн кВт, ведеться будівництво двох крупних ГАЕС: Дністровської потужністю 2,27 млн кВт і Ташлицької потужністю 0,9 млн кВт. Із 150 малих ГЕС експлуатується 50 ГЕС загальною потужністю 0,1 млн кВт.

Слід відзначити, що в Україні де на ГЕС виробляється тільки 6% від загальної кількості електроенергії, а на АЕС і на ТЕС приблизно по 47%, є дефіцит високоманеврених потужностей, що потребує прискорення введення потужностей ГАЕС, що будуються.

 

ЛІТЕРАТУРА

 

1. Ю. Ландау, Л. Сиренко. Гидроэнергетика и окружающая среда. – К., 2004. – 472 с.

2. Гідроенергетика України, №1 2003

3. Гідроенергетика України, №4 2004

4. Гідроенергетика України, №1 2005

5. Днестровский гидроузел – Т.4. Рабочие чертежи (уточнение компоновочных и конструктивних решений основных сооружений). – Харьков, 1974 - 44 с.



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1176;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.