Ушкодження від мисливської зброї.


Виділяють такі види мисливської зброї: 1) дробова (гладкоствольна) рушниця для пострілу дро­бом або спеціальною кулею; 2) кульова (нарізна) мисливська рушниця-штуцер або мисливська гвинтівка, з якої стріляють кулею; 3) комбінована рушниця, яка має гладкі і нарізні стволи для стрільби дробом і кулею. Мисливські рушниці мають від одного до чотирьох стволів, можуть бути одно, дво і багатозарядні. Різно­манітність систем, зарядів і снарядів у мисливських руш­ницях утруднює узагальнення особливостей їхньої дії і вогнепальних ран. Особливості пошкоджень із мисливсь­кої зброї залежать від системи і характеру спорядження патрона. Останні можуть бути фабричного і кустарного виробництва.

Відстань пострілу в разі пошкодження дробом виз­начається так само, які при пораненні кулею, тобто розрізняють постріл впри­тул, з близької і неблизької відстані.

Як свідчать дослідження, дріб спочатку вилітає з каналу ствола як один сна­ряд і при пострілі впритул утворює вхідний отвір з ве­ликим дефектом тканин діа­метром до 2-3 см, по краях якого виникає щільний гус­тий шар кіптяви до 1,5-2,5 см завширшки і більше.

Зі збільшенням відстані пострілу дріб поступово роз­сіюється і кожна дробинка діє як самостійний малень­кий снаряд. Сліди кіптяви при пострілах із дробових рушниць можуть виявляти­ся на відстані 1,5-2 м. При пострілах з відстані до 2 м вхідний отвір досягає в діа­метрі 3-3,5см і має обідок здирання. Навко­ло отвору можуть ще вияв­лятися вгрузлі в шкіру окремі порошинки (кіптявавідкладається звичайно на відстані менш як 1 м). При пострілі з відстані 2-4 м навколо основного великого вхідного отвору є кілька маленьких, круглястих отворів (кожний з обідком здирання). Ці отво­ри заподіяні окремими дробинками, що відокремилися вже під час польоту від купки дробу.

Уразі пострілу з відстані понад 5м великого вхідного отвору вже немає. Виникають маленькі отвори від окремих дробинок, тісно розташовані один біля одного. Площа з отворами від дробинок становить близько 20х20 см. Якщо постріл здійснюється з більшої відстані, то пло­ща, зайнята отворами від дробинок, збільшується, а отвори більш віддалені один від одного. Проникаючи в порожни­ни тіла або у внутрішні органи, дріб утворює множинні канали. Вихідних отворів звичайно мало (одиничні). У м'яких тканинах і внутрішніх органах дробинки виявля­ються без особливих труднощів.

Смертельні пошкодження при пострілах із дробових рушниць можливі в межах 40 м, дріб малого калібру летить на відстань до 200 м, великого — до 300 м.

При дробових пошкодженнях разом із дробом у рано­вий канал може потрапляти і пиж, який треба ретельно досліджувати. У разі саморобного виготовлення мисливсь­ких патронів пижі нерідко роблять із паперу (сторінок старих газет, старих поштових конвертів тощо), що може значно полегшити розслідування події. Тому дробинки і пижі після описання їх як і виявлену при сліпому рановому каналі кулю передають органам слідства як важливі речові докази, що підлягають подальшому дослідженню.

У випадку порушення правил користування цим зна­ряддям можливі смертельні пошкодження. Особливості цих пошкоджень пов'я­зані з тим, що крім дюбеля на об'єкт діють поліетиленовий наконечник і картонний пиж. Форма вхідного отвору різно­манітна, найчастіше конусоподібна відповідно до форми наконечника. Важливою особливістю є утворення додат­кових вхідних отворів у разі пострілу з відстані до 20 см. В рановому каналі часто можна виявити залишки пижа і поліетиленового наконечника, особливо якщо дюбель вдаряється об кістку.

 



Дата добавления: 2016-06-05; просмотров: 1735;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.