Справи про адміністративні правопорушення


Розгляд справ про адміністративні правопорушення здійснюється уповноваженими на це посадовими особами Держекспортконтролю. Така особа зобов’язана здійснити всебічний аналіз доказів, на підставі яких визначається наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Доказами в зазначених справах є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа Держекспортконтролю встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність конкретної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.

Зазначена посадова особа Держекспортконтролю оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У випадках, коли виникає потреба в спеціальних знаннях, Держекспортконтроль призначає для розгляду доказів відповідного експерта, який зобов’язаний дати об’єктивний висновок у поставлених перед ним питаннях. Експерт має право знайомитися з матеріалами справи, що стосуються предмета експертизи, заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів, необхідних для дачі висновку, а також з дозволу посадової особи, в провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, ставити особі, яка притягається до відповідальності, запитання, що стосуються предмета експертизи, та бути присутнім при розгляді справи.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.

За підсумками розгляду справи про адміністративне правопорушення уповноважена на це посадова особа Держекспортконтролю складає протокол про адміністративне правопорушення та надсилає цей протокол до суду за місцем розташування Держекспортконтролю. За підсумками судового розгляду справи про адміністративне правопорушення у галузі державного експортного контролю судом приймається відповідна постанова. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу є обов’язковою та підлягає виконанню посадовими особами і громадянами не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення постанові такої особі, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у п’ятнадцятиденний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У випадках примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1543;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.