Комплекс маркетингу.


Найважливішими елементами маркетингу є так звані “4P” маркетингу: product (товар), price (ціна), place (місце, збут, розподіл), promotion (просування, комунікація). Ці чотири елементи у сукупності становлять комплекс маркетингу (marketing mix — маркетингова суміш). Таким чином, уміння правильно змішувати" елементи маркетингу для вирішення практичного завдання є основою маркетингу.

Розглянемо кожен з елементів маркетингу.

Товар (якість, асортимент, сервіс).

Кожний продукт наділений властивостями, що представляють інтерес для споживача — дизайн, довговічність, надійність, функції, можливості, тобто наділений певною якістю. Під якістю ми розуміємо весь набір властивостей продукту, за якими споживач робить висновок про його переваги. Для продукції японських підприємств якість стала основою успіху на ринках усього світу. Часто інструментом, який сприяє продажу товару на ринку, стає асор­тимент.

Сьогодні на ринку перемагає навіть не той, хто завоює нових споживачів, а той, хто зуміє втримати старих. Тому на перший план у конкурентній боротьбі висувається сервіс. Елементами сервісного обслуговування є: технічне обслуговування (ремонт та профілактика); гарантія; інструктаж та рекомендації до та після купівлі; установлення; підготовка персоналу; робота зі скаргами клієнтів; забезпечення документацією; забезпечення комплектуючими деталями; оперативність.

Ціна (знижки, націнки, терміни виплати). Визначення ціни — чи не найважче завдання комплексу маркетингу. З одного боку, вона повинна бути такою, щоб її зміг заплатити потенційний покупець, а з іншого — забезпечити прибутковість. У темі 5 ми розглянемо методику ціно­утворення, яку схематично можна представити такою послідовністю дій:

• підрахунок собівартості продукції;

• визначення можливого попиту на продукцію при встановленій ціні;

• прогнозування реакції конкурентів на різні ціни;

• перевірка відповідності цін нормативним актам;

• призначення конкретної ціни.

Розподіл. Головним змістом цього елемента маркетингу є вибір оптимальної схеми доставки продуктів від виробника до споживача (на­пряму, через оптову торгівлю, агентів), її фізичне втілення (транспортування, збереження, обробка вантажів), а також післяпродажне (сервісне) обслуговування споживачів. Важливість доставки продукту споживачеві пояснюють такі дані: п'ята частина прибутку від реалізації продукції витрачається європейськими промисловими фірмами середніх розмірів для доведення своєї продукції до споживача.

Просування на ринку передбачає ефективні контакти з покупцями. До конкретних форм тут можна віднести: створення позитивного іміджу компанії та її продукції; реклама, виставки, ярмарки, надання торгових знижок, передання товару на тимчасове користування, торгівля у кредит; персональний продаж

Проте в останній час багато науковців доповнюють систему 4P п’ятим елементом – people, оскільки „ідеально” розроблена маркетингова стратегія може бути нереалізованою, наприклад, через елементарну некомпетентність персоналу.

 



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1643;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.016 сек.