Основні категорії маркетингу.


Нестача (нужда) – це почуття, яке відчуває людина при дефіциті чого-небудь важливого для себе (фізіологічні, соціальні, особисті). Вони є об’єктивні і людина завжди шукає шляхи їх задоволення.

Потреба — необхідність, яка приймає специфічну форму відповідно до культурного рівня і особи індивідуума.

Попит — потреба, підкріплена купівельними спроможностями покупця.

Купівельний попит — комплексна характеристика рівня розвитку і життя, потреб і можливостей різних груп покупців; одна з трьох ос­новних категорій ринку, якщо мати на увазі ще пропозицію та ціну.

Еластичність попиту — залежність змін попиту від якогось ринкового фак­то­ра. Розрізняють цінову еластичність попиту (величина змін попиту в про­центах при зміні ціни на один процент) та еластичність попиту від до­хо­дів споживачів.

Товар у маркетингу — це все те, що може задовольнити нестачу або по­­требу шляхом обміну та пропонується ринку для того, щоб привернути ува­­гу, бути придба­ним, використаним або спожитим; сукупність ма­те­рі­аль­них та нематеріальних характери­стик і властивостей, яка пропонується спо­жи­­вачам для задоволення їхніх потреб, вирішення їхніх проблем.

Послуга — захід або вигода, які одна сторона угоди може за­пропонувати іншій.

Ціна у маркетингу– сума грошей, яку повинен заплатити покупець за товар; форма економічної угоди між виробником і споживачем.

Обмін — це акт одержання від кого-небудь бажаного об'єкту із пропозицією чогось взамін.

Угода –

Бартерна угода – операція (експортно-імпортна) щодо прямого обміну пев­ної кількості одного або кількох найменувань товарів на еквівалентну за вар­тістю (ціною) кількістю іншого товару або товарів.

Угода — комерційний обмін цінностями між двома сторонами.

Ринок – це

Цільовий ринок — сукупність споживачів, потреби й запити яких від­­по­відають можливостям і ресурсам фірми щодо їх ефектив­ного задоволення.

Кон'юнктура ринку – умови, що складаються на ринку в певний період часу і в конкретному місці, регіоні. До уваги беруться соціально-економічні, торго­вельно-організаційні та інші чинники реалізації товарів і послуг, що є результа­том взаємодії усіх факторів, які визначають структуру, динаміку і співвідно­шення попиту, пропозиції та цін на товари і послуги.

Кон'юнктура ринку – існуюча на ринку економічна ситуація, яку характеризують співвідношення між попитом і пропозицією, рівень та динаміка цін, товарних запасів та інші економічні показники і чинники.

Місткість ринку – обсяг реалізації товарів на даному ринку за конкретний період часу (у фізичних одиницях або у вартісному вимірі).

Насиченість ринку – відношення реальної пропозиції на ринку за конкретний період до місткості ринку; або відношення суми покупців, що вже придбали товар і тих, хто збирається придбати, до загальної (потенційної) кількості споживачів.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1777;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.