Основні завдання РНБО і порядок прийняття нею рішень

Статус, склад, порядок формування Ради національної безпеки І оборони

Рада національної безпеки і оборони України (далі — РНБО) є конституційним координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президенто­ві України. Вона координує і контролює діяльність ор­ганів виконавчої влади у сфері безпеки й оборони. До РНБО входить: голова, секретар, постійні члени та чле­ни Ради національної безпеки і оборони.

Головою Ради національної безпеки і оборони Укра­їни є Президент України (ст. 107 Конституції). Секретар Ради національної безпеки й оборони призначається Президентом України і входить в число постійних чле­нів РНБО. Він очолює апарат РНБО, який забезпечує організаційно-технічну та інформаційну діяльність Ради національної безпеки і оборони.

Персональний склад РНБО формує Президент Ук­раїни. Постійними членами РНБО України за посадою є: Прем'єр-міністр України, міністр оборони України, Голова Служби безпеки України, Міністр внутрішніх справ України, Міністр закордонних справ України.

Членами РНБО можуть бути керівники міністерств і відомств, зокрема економіки, фінансів, юстиції, надзви­чайних ситуацій, охорони здоров'я, а також інші поса­дові особи, призначені Президентом України. Крім цьо­го, залежно від змісту питання, що розглядається, РНБО може залучати до участі в П засіданнях на правах кон­сультантів інших осіб.

У засіданнях РНБО України може брати участь Го­лова Верховної Ради України (ст. 107 Конституції).

Компетенція та функції РНБО визначаються Зако­ном України "Про Раду національної безпеки і оборони України".

 

Основні завдання РНБО і порядок прийняття нею рішень

РНБО розробляє основні напрями стратеги та про­екти програм державної політики щодо забезпечення національної безпеки України; розробляє пропозиції з питань вдосконалення системи національної безпеки України; прогнозує наслідки рішень державних органів з питань внутрішньої та зовнішньої політики у галузі на­ціональної безпеки; готує рекомендації Президентові України для прийняття рішень у сфері забезпечення без­пеки громадян, держави й суспільства; спрямовує і ко­ординує діяльність органів державної виконавчої влади у процесі планування та здійснення заходів щодо вико­нання рішень Ради; розробляє рекомендації щодо запо­бігання виникненню надзвичайних ситуацій; готує про­позиції про запровадження, продовження або припи­нення дії надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях тощо.

Рішення РНБО України приймаються на її засіданні постійними членами Ради національної безпеки і обо­рони і вводяться в дію указами Президента України (ст. 107 Конституції).

 

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Акти органів прокуратури | Винятки із загального порядку внесення змін до Конституції України

Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1457;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.