Молоко, молокопродукти, майонез, морозиво, харчові жири, сири, яйця курячі харчові


З метою забезпечення якості товарів при надходженні продукції на підприємство роздрібної торгівлі обов'язково звертають увагу на стан її перевезення. Загустілі м'які кисломолочні вироби, молоко повинні бути охолодженими. Температура в товщі морозива не повинна перевищувати: -10° С - для загартованого морозива великої маси та -12° С - для дрібноштучного; для м'якого морозива - не вище -5°... -7° С.

Прийманню не підлягають молокопродукти, доставлені з порушенням умов транспортування, які впливають на строки зберігання та стан якості. На кожну партію свіжого молока, призначену для реалізації у межах адміністративного району, крім до­кумента, що підтверджує якість і безпеку продукції, повинна бу­ти ветеринарна довідка, а для реалізації у межах України - ветеринарне свідоцтво.

Прийняті молоко і молокопродукти розміщують на коротко­строкове зберігання негайно при температурі охолодження не вище ніж +6° С. Морозиво зберігають у низькотемпературних прилавках-холодильниках при температурі, яка може коливатися -14°... -12° С, не більше 48 годин.

Перед продажем молокопродукти попередньо сортують за видами і гатунками, перевіряють штучні та фасовані товари за станом упаковки, на наявність маркування і за вагою. Підготов­лені до продажу молокопродукти викладають на лотки, блюда, листи та подають до торговельного залу на робочі місця, де роз­міщують за видами і сортами в охолоджувальних прилавках та шафах з урахуванням товарного сусідства.

Риба і риботовари

На кожну партію свіжої риби та інших гідробіонтів, призначених для реалізації в межах адміністративного району, повинна бути ветеринарна довідка, а для реалізації в межах України - ве­теринарне свідоцтво.

Живу рибу, що надійшла у продаж, поміщають вакваріуми з водою, обладнані пристроями для збагачення води киснем. Забо­роняється годувати живу рибу хлібом, крупою та іншими видами корму в акваріумах.

Продаж риби і риботоварів здійснюють після попередньої підготовки. Забороняється продаж риби і риботоварів, які не ма­ють належного товарного вигляду.

Безалкогольні та слабоалкогольні напої

Приймання мінеральних та питних вод, безалкогольних і слабоалкогольних напоїв здійснюють відповідно до якості, кіль­кості місць, об'єму, стану маркування. Забороняється приймати напої без етикеток, з наявними ознаками бою (тріщини, скол шийки), зіпсованою пробкою, загальним покаламутнінням, оса­дом, сторонніми домішками, нехарактерним запахом і смаком; пиво - з низькою піною, що швидко опадає.

Безалкогольні та слабоалкогольні напої зберігають при температурі 0°... +20° С, напої бродіння 0°... +20° С. Відносна вологість повітря у складських приміщеннях для зберігання концентратів без­алкогольних напоїв не повинна перевищувати 75 відсотків.

Продаж безалкогольних та слабоалкогольних напоїв здійснюють на винос, на розлив у посуд покупців, а також для споживання на місці. Продають напої на розлив з резервуарів спеціальних дозувальних автоматів, заводських бочок, ізотермічних ємностей.

Продавці, які працюють на сатураторному устаткуванні, повинні додержуватись інструкцій приготування газованої води та правил техніки безпеки. Продаж лікувальних мінеральних вод може здійснюватися також через аптечну мережу.



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1929;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.